RU
menu

הכנת ארכיון תמונות

 
אלבום תמונות מעוצב הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין מעצב ללקוח. המעצב עורך את האלבום באופן מקצועי אולם הלקוח הוא זה שמחליט לגבי התוכן, הסגנון, הפורמט והנפח שלו. בשל כך אפשר להגיד שהלקוח הוא יוצר שווה ערך למעצב בחשיבותו ומעורב באופן פעיל בתהליך בניית אלבום התמונות העתידי. להלן עצות והסברים כיצד להכין נכון את ארכיון התמונות טרם העברתו למעצב.
 

הכנת ארכיון תמונות  תקבצו את כל הצילומים שברצונכם להדפיס לתיקיה נפרדת. העיקרון החשוב של העבודה עם הצילומים הוא להמציא קבצים מקוריים באיכות הגבוהה ביותר במידת האפשר מבחינת המשקל במגה-בייט (MB). אין להוריד תמונות מרשתות חברתיות או מצ'אטים של מסנג'רים. לא יתקבלו לעבודה תמונות באיכות ירודה. כאשר לא ניתן למצוא את הקובץ המקורי והתצלום המסויים הוא בעל ערך רב עבור הלקוח, כיוצא מן הכלל, המעצב יכול לקחת תמונה כזו לעבודה באופן חד פעמי ולשיקול דעתו. במקרה כזה ייתכן וידרש עיבוד מורכב של תמונה זו שיבוצע על בסיס תוספת תשלום. גודל התמונה המודפסת בד"כ תלוי במשקל הקובץ - ככל שקובץ הצילום כבד יותר כך גדל הסיכוי שהוא יתאים להדפסה באלבום.

אילו צילומים לבחור?  השתדלו לא להגביל את בחירתכם אך ורק בפורטרטים או בצילומי פוזה אלא לגוון את התוכן של אלבום התמונות עם צילומים "חיים" המציגים תהליכים ופעולות, רגשות, מקומות יפים, פרטים מוגדלים וסביבה מעניינת. תנו לאלבום התמונות שלכם להכיל כמה שיותר תמונות טבעיות וצילומים מהחיים כדי שבעתיד תוכלו להסתכל באלבום בהנאה ולהיזכר באירועים החשובים. אולם, כלל זה עובד מצוין למעט צילומים מקצועיים כאשר הצלם בעצמו בונה את סט הצילומים על סמך קריטריונים משלו ויוצר תכנים ויזואליים ספציפיים בעלי אופי וסגנון מיוחדים עבור המצולמים.

כללים עיקריים של תהליך המיון  אנחנו בהחלט עובדים לא רק עם צילומים מקצועיים אלא גם עם תמונות שצולמו במצלמה רגילה, בסמארטפון, בטאבלט או עם צילומים ישנים סרוקים. אל תשכחו לבדוק כוננים קשיחים וניידים ישנים, CD ו-DVD ישנים וגם אמצעי אחסון אלקטרוניים נוספים כמו דואר אלקטרוני ומקומות אפשריים אחרים שבהם עשויות להיות מאוחסנות התמונות שלכם. יתרה על כך, טרם מיון ארכיון התמונות שמרו את העותק המלא שלו ע"מ שלחיצות אקראיות על העכבר או הפעלה מחדש בלתי צפויה של התוכנה לא ישאירו אותכם ללא הצילומים כה יקרי ערך עבורכם. אל תשנו את שמות הקבצים ולעולם אל תסירו את סיומת הקובץ שלאחר הנקודה. למרות החוויה הנעימה מבחינה רגשית, המיון של ארכיון התמונות הביתי עשוי לקחת שעות ארוכות ואפילו ימים כשבועות. גם אם אין לכם מספיק זמן וסבלנות לבצע את המיון בכוחות עצמכם אל תדחו את הדפסת האלבום אלא פשוט הוסיפו להזמנה את האופציה של "מיון ארכיון התמונות על ידי המעצב" (כרוך בתוספת תשלום).

סריקה  אם ברצונכם להשתמש בצילומים ישנים מודפסים יש להמיר אותם לפורמט הדיגיטלי - לסרוק ברזולוציה של 200 עד 300 dpi בסורק ביתי איכותי או באמצעות שירותי סריקה מקצועיים. ניתן לסרוק תמונה אחת פר קובץ אחד או לחילופין כמה תמונות הפרוסות על גבי גיליון אחד פר קובץ סרוק אחד. תמונות מודפסות שצולמו מחדש במצלמה או בסמארטפון לא יתקבלו. במקרים חריגים ביותר, כאשר לא ניתן למצוא את המקור והצילום הוא בעל ערך רב עבורכם, המעצב יכול לקבל לעבודה תמונה כזו ע"פ שיקול דעתו (מותנה בעיבוד צבע מורכב וכרוך בתוספת תשלום).

מספר תמונות בארכיון להדפסה  הלקוח שולח את ארכיון התמונות הממוין רק לאחר ביצוע תשלום מראש בגובה 100% מעלות האלבום. מספר התמונות הנשלחות תלוי במספר הדפים/הכפולות (עמודים כפולים) של האלבום העתידי. עבור בסיס של 20 כפולות (הנפח המינימלי של אלבום תמונות) הלקוח אמור לספק בין 60 ל-100 תמונות. עבור כל 5 כפולות הבאות יש להוסיף 15 עד 25 צילומים נוספים. שימו לב כי לא תמיד כל התמונות שנשלחו יודפסו באלבום התמונות. ככלל לפחות 80% מהתמונות נכנסות להדפסה. במקרים מסוימים נוכל להשתמש ב-100% מהתמונות - זה תלוי בנסיבות שונות. יחד עם זאת, אתם מוזמנים למסור לנו מראש את שמות התמונות הכי חשובות עבורכם שהדפסתן חובה. להלן דוגמא של מסמך עם ההערות שלכם עבור ארכיון הצילומים שמועבר אלינו. במידה ובחרתם באופציה "מיון ארכיון התמונות על ידי המעצב", הלקוח מעביר אלינו לא יותר מ-1000 צילומים – עבור אלבום תמונות הכולל עד 40 כפולות ולא יותר מ-1500 צילומים – עבור אלבום תמונות הכולל החל מ-41 כפולות ומעלה. המעצב יבחר מתוכם את מספר התמונות שיתאים למספר הכפולות שהחלטתם עליו לפני כן.

 

Designimus

 

טקסטים  ניתן להוסיף כותרת על הכריכה, הערות ליד התמונות, שמות של אנשים, תאריכים, שירים, ברכות, זיכרונות, סיפורים, תיאורים של אירועים שונים, משאלות, חוויות מטיולים או בדיחות. להוספת פן רגשי יותר אפשר להשתמש גם בכיתובים בעלי תוכן אישי ("אמא אהובה", "היחידה שלי", "השנה הטובה ביותר"). תוכלו לבחור גם כותרות משנה לקבוצות של עמודים באותו נושא ("תחרויות כדורסל", "חופשה בצרפת", "יום העצמאות של ישראל). אתם יכולים להוסיף טקסט ליד כל תמונה או להשתמש במספר כיתובים בודדים עבור אלבום שלם – זה נתון לבחירתכם. מומלץ במידת האפשר לציין שמות, תאריכים ומקומות של אירועים חשובים, אולם יש להימנע מכך שאלבום תמונות מרוב הטקסטים לא יהפוך לספר קריאה או יומן. שימו לב שכל הטקסטים הינם שווי ערך לאלמנטים דקורטיביים ולמעצב יש את הזכות המלאה למקם אותם בצורה, במקום ובגודל המתאים ע"פ שיקול דעתו. כל הטקסטים המאושרים נכללים בנספח מס' 1 ל"הסכם הזמנת עבודה". נספח מס' 1 הוא המקור היחידי לטקסטים איתו המעצב יעבוד תוך כד בניית הדגם העיצובי של אלבום תמונות.

מפרט של הארכיון  לאחר קבלת הבקשה הראשונית אנו שולחים ללקוח מכתב הכולל בין השאר את המסמך "מפרט של ארכיון תמונות" (אתם מקבלים שני קבצי PDF ו-EXEL זהים. בחרו בפורמט שמתאים לכם. את טבלת ה-EXEL ניתן למלא באופן דיגיטלי לעומת זאת את פורמט ה-PDF של המפרט יש להדפיס ולמלא באופן ידני ולאחר מכן לצלם או לסרוק ולשלוח אלינו).

"מפרט של ארכיון תמונות" הינו מסמך במתקונת של טבלה למילוי ע"י הלקוח. העמודה הראשונה מכילה מספור התואם את הכרונולוגיה של מיקום התמונות באלבום. בעמודה השניה עליכם למלא את שמות הקבצים מתוך ארכיון הצילומים הממוין. בעמודה השלישית תציינו אילו צילומים הינם "חובה להדפסה" (מודפסים באלבום בד"כ כ-80% ומעלה מתוך ארכיון התמונות שלכם, זאת אומרת שניתן לסמן כ"חובה להדפסה" עד 80% מסך התמונות). בעמודה הרביעית ליד כל צילום שתרצו הוסיפו את הטקסטים הקשורים אליו (שימו לב שהסך הכולל של הטקסטים באלבום הינו מוגבל) ובעמודה החמישית תוכלו לציין את בקשותיכם המיוחדות (חיתוך, ריטוש, גדול-קטן וכו'). אם אין לכם בקשות מיוחדות תשאירו את העמודה החמישית ריקה והמעצב יקבע באופן מקצועי את התצורה הנכונה להצבת התמונה באלבום.

אם בארכיון התמונות שלכם יש כמה קבוצות אשר כל אחת מהן מאגדת תמונות בנושא משותף (לימודים באוניברסיטה, שיעורי ריקוד, טיול לאגם וכו') לכל אחת מהקבוצות תוכלו ליצור רשימת מפרט נפרדת. אנו ממליצים להכין מספר רשימות נפרדות רק במידה שכל קבוצה כזו מכילה 30 תמונות ומעלה. במקרה של הכנת מספר רשימות נפרדות המספור שבעמודה הראשונה של המסמך יהווה את הכרונולוגיה הפנימית של כל קבוצה. להלן דוגמאות למילוי מסמכים מסוג זה.

 
טופס ריק
טופס ממולא
 
טופס ריק
טופס ממולא
 

במידה ובחרתם באופציה "מיון ארכיון על ידי המעצב", מיד לאחר מיון הצילומים נשלח אליכם את המפרט שימולא חלקית על ידינו ויכלול את שמות הקבצים ואת המספור של התמונות התואם לסדר הכרונולוגי של ההדפסה באלבום. בדקו רשימה זו בקפידה והשלימו את העמודות הריקות עם המידע הדרוש. אם אתם מתקשים למלא את המפרט פנו אלינו לקבלת עזרה.

כיצד לשלוח את הצילומים?  את הארכיון ניתן להעביר אלינו באמצעות אחת מהאופציות היותר נוחות לכם: דרך "GOOGLE. דיסק", "Yandex. דיסק", מסנג'ר "טלגרם". הנחיות מפורטות תמצאו במכתב שאנו שולחים ללקוח לאחר קבלת הבקשה הראשונית. בכל אופן תהליך שליחת הארכיון מיועד להיות קל ומובן ככל האפשר עבור כל לקוח.

אל תהססו לשאול שאלות. נשמח לעזור!
 

 

תקראו גם:
סט משפחתי - עיצוב אחד עבור שלושה אלבומים

 

תהליך הזמנה➤   הכנת ארכיון תמונות │עיבודי צבע וריטושאישור הדגם

אלבום תמונות דיגיטלי בעיצוב אישי ©  2024